Magical Tale
Magical Tale s-a mutat pe http://z13.invisionfree.com/Different_Magic/index.php

P.S. Stiu ca vrei!

AcasaFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Lucky girl.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Andromeda Lydia Evans
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Lucky girl.   Vin Aug 24, 2012 11:37 am

Lucky girl
Andromeda &Edward

Aproape ca era sa cada de pe pat se ridica se uita sa vada cine e in camera apoi se duse la Flafy o scoase din colivie o mangaie si ii dadu drumu afara.Se uita la ceasul care atarna acum pe perete care arata ora 4 .Toate fetele dormeau, dar ea se pregatea sa plece .Isi lua roba pe ea si se duse pe coridoare unde incepu sa se plimbi vrand sa vada daca toata lumea doarme nu se auzea nici un zgomot .Se duse din nou in camera isi lua o carte si incepu sa o citeasca se ridica si se plimba iar pana cand auzi niste pasi greoi care se grabeau sa ajunga undeva.Andromeda statea la un colt oarecum pitita asteptand sa treaca aceea persoana cand vazu ca pasi nu se mai aud o lua inainte stand cu capul aplecat .Isi trecu mana prin par apoi trecu prin graba pe langa baia perfectilor , se grabi din ce in ce mai mult vazand ca nu e nimeni se gandi ca ar trebui sa ajunga la casa cercetasilor dar dadu peste o persona.Se uita in sus ,si isi ceru scuze apoi se bloca parca .Era Edward ,aceasta ii zambi apoi cu o voce cam speriata ii zise.
Buna ....Ce cauti aici ?

Ultima editare efectuata de catre Andromeda Lydia Evans in Sam Aug 25, 2012 5:56 am, editata de 3 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucky girl.   Vin Aug 24, 2012 11:51 am

Ah, ce naiba era în capul lui? Era bine trecut de miezul nopţii şi el bântuia prin camera de zi a Viperinilor. Era pustie, toată lumea dormea, sau, cel puţin, se prefăcea că doarme ca să scape de el. Zâmbeşte, amintindu-şi că a doua zi dimineaţă avea ore. Îşi umezeşte buzele, ieşind din camera de zi a acestora, punându-şi mâinile în buzunarele robei, apoi le scoate, pentru a-şi desface uşor cravata. Nu avea chef să se schimbe. Asta ar fi însemnat să meargă până în turnul profesorilor şi să trezească jumătate din populaţia de acolo. Îşi scoate bagheta din buzunar, zâmbind.
Lumos! şopti, obervând cum o lumină micuţă, slabă, cât să vadă în faţa ochilor, se aşează în vârful baghetei.
Îşi trece mâna prin părul bruet, trecând pe lângă baia prefecţilor. Se opreşte brusc, auzind paşi în spatele său. Scutură bagheta, făcând ca lumina, să dispară, apoi se întoarce. Simte un corp micuţ, mult mai scund decât al său, lovindu-se de el, şi fără să vrea, îşi pune mâinile pe talia fetei. Şi le retrage rapid, ascultându cuvintele fetei, recunoscând-o după voce. Surâde uşor, punându-şi mâinile înapoi în buzunarel robei, strângând bagheta între degete.
Oh, mă speriasei. face, apoi îşi scoate mâna stângă din buzunar şi o petrece prin firele de păr brunete, puţin rebele. Presupun că nu aveam somn, aşa că am început să mă plimb de nebun prin castel. Tu? o întreabă, schiţând un zâmbet, lăsându-şi mâna pe după ceafă, zburlindu-şi părul.
Sus In jos
Andromeda Lydia Evans
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Lucky girl.   Vin Aug 24, 2012 9:14 pm

Pai...pai nu am somn cred ca am avut un cosmar ,si am zis sa mai vad cine e pe coridoare in caz daca e vreun elev sa il trimit la somn.
Si dintr-o data fata Andromedei se inrosi ,parea foarte emotionata in preajma lui .Ridica capul si se uita direct in ochii baiatului si isi schita un zambet pe buze parand foarte fericita de vederea lui.
Si ai de gand sa mergi undeva?
Se uita la fata lui, si cand vazu ca vru sa isi deschida buzele ca sa zica ceva zise.
Sau vrei sa iti arat eu un loc daca tot nu ai somn poate asa ni se duce somnul la amandoi si poate avem acolo subiect de discutie .
Andromdeda se ridica pe varful degetor si incepu sa se legene asteptand raspunsul lui Edward da inainte de toate ea vroia sa il ieie de mana pe baiat atunci cand il conducea spre locului ei secret.

Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucky girl.   Vin Aug 24, 2012 9:43 pm

Îşi trece din nou mâna prin păr, ascultându-i răspunsul. Surâde dulce către ea, umzindu-şi buzele, ascultându-i răspunsul. O observase roşind şi zâmbetul de pe buzele sale se lărgeşte. Îi aduclăt întrebadrea şi dă din cap, rostind un "nu" scurt, ascuindu-şi umerii. Îşi strânge bagheta între degete, jucându-se cu ea.
Îi aude întrebarea şi îşi ridică umerii uşor. Îi obervă ticul de a se legăna şi surâde din nou, fără să vrea, ca un reflex în prezenţa ei. Îşi dă părul brunet din ochi, gândindu-se că nu avea nimic de pierdut. Îşi umezeşte buzele, surâzând către ea.
De ce nu? face către ea, zâmbind larg.
Prin minte, fugar, îşi aminti că nu a mai stat cu ea de extrem de mult timp, doar ei doi. Apoi, îşi aminti că era patru dimineaţa. Dar ignoră toate aceste gânduri ale raţiunii şi zâmbeşte, simţindu-i degetele strângându-i-le pe ale sale.
Sus In jos
Andromeda Lydia Evans
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Lucky girl.   Vin Aug 24, 2012 10:30 pm

Era atat de fericita insfarsit isi vazu visul cu ochii.Ii lua mana lui Edward si incepu sa o stranga din ce in ce mai tare pe cat de repede mergeau catre curtea inferioara.In apropiere de lac Andro se intoarse catre Edward zambindui .
Aproape am ajuns.
Ajunsi la o salcie ,Andro dadu crengile la o parte facandui loc lui Edward pentru a putea trece .Ii dadu drumu la mana si se uita inainte vazand cum lacul se tot intinde .Astepta cu nerabdare ca soarele sa rasara era cel mai frumos peisaj pe care ii puteai vedea in momentul acela.Isi indoiesa vocea si isi intoarse capul catre el.
Aici imi petrec timpul liber ,imi place sa fiu singura sa ma pot afunda in ganduri.Nu prea am adus aici persoane .Daca au fost una sau doua.Dar macar te-am adus pe tine aici.Daca nu ai sa ma gasesti in Hogwarts atunci fi sigur ca ma vei gasi aici.E locul meu preferat dar e si mai preferat atunci cand sunt langa o persoana astepand sa rasara soarele.
Se aseza pe iarba care stralucea acum de la razele soarelui .Se uita in spate ,isi intinse mana catre el pentru al aduce langa ea.Era atat de bucuroasa se vedea acum pe chipul ei ,avea niste ochii mari si albastri care straluceau la contactul cu razele solare.

Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucky girl.   Vin Aug 24, 2012 11:09 pm

Zâmbeşte, simţind cum îi strânge din ce în ce mai tare degetele. Şi le îpleteşte cu ale ei, mergând în urma ei. Surâde, observând cum ies înafara şcolii. Simţii aerul rece al dimineţii peste chip şi îşi închide cohii, fără s vrea. Dar se lasă în continuare tras de ea către acel loc special pentru ea. Cumva, s-a trezit urmărind-o până la lac. Se opreşte din mers atunci când aceasta îşi desface degetele dintre ale ei şi se uită la salcia din faţa lor, Păşeşte pe dedesubtul crengilor cân aceasta le dă la oparte,a fişând un zâmbet uşor către ea. Se întoarce, urmărind-o cu privirea. Îi ascultă cuvintele şi zâmbeşte, aşezându-se pe jos când aceasta îl trage de mână.
Prin minte îi zbură gândul că ar fi putut să îşi aducă , probabil, chitara cu el. Însă o lăsă aşa, aşezându-se în capul oaselor lângă ea, privind răsăritul. Îşi umezeşte buzele uşor, uitându-se la ea cu colţul ochiului. Surâde, fără să vrea, trecându-şi mâna prin firele de păr brunete.
Sus In jos
Andromeda Lydia Evans
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Lucky girl.   Vin Aug 24, 2012 11:25 pm

Nu isi mai lua mana dintr-a a lui.Ii placea atat de mult locul si persoana.
Oh cat de frumos e .Zici ca e un vis un vis implinit.
Uitandu-se apoi la el.Era atat de frumos ,avea un sentiment pentru el. Oare era reciproc? se gandi ea .Andro statea cam incordata nestind cum si ce sa faca.Apoi isi lasa usor capul sa cada pe umarului.Cateva fire rebele se aseza pe fata ei .Se incorda putin vrand sa le sufle pentru a nui mai sta pe fata vru sa le deie la o parte dar deodata se blocheaza.Acum statea si se uita in ochii lui ,asteptand parca ceva de la el.Isi umezi usor buzele apoi isi lua in mana stanga si dadu la o parte firele dar cateva ramase acolo.Andro pufni ,se enervase din cauza firelor rebele care nu ii dadeau pace dar le lasa intr-un final asa neavand ce sa le faca.

Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucky girl.   Vin Aug 24, 2012 11:59 pm

Zâmbeşte, auzindu-i cuvintele şi îşi închide ochii. Zâmbeşte, necondiţionat, din ce în ce mai larg, simţind lumina soarelui lovindu-se de tot ce era în jurul. Îi simte capul pe umărul lui şi îşi deschide ochii, întorcându-se spre ea. Îi surprinde privirea fixând-o pe a lui. Prin mintea sa zburau un milion de gânduri, şi toate fără folos. Până la urmă, tot cum nu vrea aceasta va face. Zâmbeşte uşor către ea, conturându-i chipul cu un deget. Îşi pune mâna pe bărbia ei, şi, fără să mai aibă timp să se gândească, îşi lipeşte buzele uşor de ale ei, într-un sărut oarecum timid.
Se simţea ca un adolescent. Nu ştia ce face. Era neîndemânatic, pentru prima dată în ani buni. Ar fi vrut să plece undeva departe, să se întoarcă în timp şi asta să nu se fi întâmplat niciodată. Să fii rămas la el în camera aceea şi astea să nu se întâmple. Dar nu avea niciun rost să regrete.
Sus In jos
Andromeda Lydia Evans
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Lucky girl.   Sam Aug 25, 2012 12:16 am

Ii simpti mana cum trece peste fata ei ,si parca ramase blocata de tot atunci cand el se apleca peste fata ei dandui un sarut.Ramase uimita la gestul facut de el, dar se simpti in acelasi timp bine.Mana incepu sa ii transpire de la atatea emoti.Se simptea atat de bucuroasa .Se uita in ochii lui marii si caprui.Se simpti in al noualea cer alaturi de el.Isi ridica capul si se uita atenta la fiecare gest pe care acesta il facea vroia din nou si din nou sa il sarute era atat de placut .Nu mai facuse asta de cand avea ea 18 ani si se simptea din nou o copil care se zbenguia de aici pe colo.Isi trecu mana prin par apoi se duse aproape de fata lui aceasta il privea direct in ochii .Si incepu sa se apropie din ce in ce mai mult pana cand buzele lor se contopi .Aceasta isi inchise ochii pentru o fractiune de secunda apoi isi trase capul .
Imi cer scuze nu stiu ce a fost in capul meu.Mam lasat purtat de val ,ma simpt atat de bine in preajma ta.
Iar ochii ei albastri se umplu cu cateva lacrimi care acum vroiau sa curga pe obraji ei albi.Isi intoarse privirea apoi isi lasa capul pe umarul lui.

Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucky girl.   Sam Aug 25, 2012 1:14 am

Se încruntă uşor, aproape imperceptabil, când aceasta rupe sărutul, dar nu îi spune nimic. Zâmbeşte uşor, trecându-şi mâna prin frele lui brunete de păr, zâmbind către ea. Zâbeşte cu colţul gurii, simţind acel sărut timid, scurt, apoi se retrage uşor, uitându-se la ea cu colţul ochiului. Dă din cap, ascultându-i cuvintele. Îşi pune mâinile mari pe faţa ei albă şi îi şterge lacrimile, apoi îi dă drumul, simţind cum îşi lasă capul pe umărul său. Zâmbeşte uşor către ea.
Nu are... nimic. spune, pe un ton blând, zâmbind către ea. Îşi trece mâna prin păr, uitându-se la răsărit.
Îşi închide ochii, fredonâd ceva, o meldoie care acum în venise în cap, dar nu ştia cum se numeşte. Era una dintre acele melodii pe care, cu toate că le auzi o singură dată, îţi intră în cap şi nu mai ai nicio şansă să le scoţi de acolo. Îşi închide ochii, lăsându-şi capul pe spate, continuând să fredoneze acea melodie.
Sus In jos
Andromeda Lydia Evans
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Lucky girl.   Sam Aug 25, 2012 1:36 am

Soarele incepu sa se inalte din ce in ce mai tare.Andro se tot gandea daca va fi ceva intre ei doi.Incepu sa simpta ceva de prima data cand el aparu la usile Hogwarts-lui.
Isi ridica privirea spre el si se uita cum statea el cu ochii inchisi si fredonand o melodie .Nu vroia sa il intrerupa ,asteptand ca el sa isi deschida ochii.Vantu incepu sa adie printre crengile salciei .Se facu de acum diminteata era 5 si Andro inca nu se plictisesa.Statea atat de bine pe umarul sau .Privi inspre lac si vazu o lebada alba care se plimba singuratica pe acolo.Andro isi ridica usor de tot capul ca sa nu il deranjeze isi trase usor mana si se duse pe marginea lacului unde se descalta si isi baga picioarele in apa.Era ca un copil mic care se bucura din orice.Lebada cand o vazu pe Andro se sperie si isi lua zborul facand galagie.
E atat de frumos ,mersi ca ai venit cu mine .Am inceput sa tin la tine(lasand vocea mai jos aproape vorbind in soapta).As vrea sa strig in gura mare ce simpt eu pentru tine,dar mie frica de ce e mai rau ,mie frica sa nu ma respingi.
Se intoarse catre el si apoi se dus in fata lui .El inca avea ochii inchisi ,se aseza jos si se apleca catre el , tura asta nu vroia ca nimeni si nimic sa o opreasca vroia sa il sarute pana ce el o va opri.Isi simpti rasuflarea din ce in ce mai greoaie se mai uita odata la el isi inchise ochii apoi isi lipise buzele de ale lui.

Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucky girl.   Sam Aug 25, 2012 5:55 am

Continuă să fredoneze chiar şi atunci când îi simte capul ridicându-se de pe umerii săi. Îşi umezeşte buzele, dar nu se orpeşte din cântat. Fără să vrea, îşi crapă ochii, uitându-se la blondină. Zâmbeşte, privind-o cum avansează în apă. Continuă să fredoneze acele versuri, chiar şi peste cuvintele ei. Le auzise pe toate, chiar dacă ea nu părea să ştie.
Habar nu avea dacă sentimentul este reciproc. Niciodată nu ştiuse când îi place de cineva. Afla, mereu, mult prea târziu. Ele plecau, şi, în mod cert, nu aveau niciun motiv să se întoarcă la el. Îşi trece mâna prin păr, simţind cum aceasta se apleacă deasupra lui. Se opreşte din cântat şi îşi deschide ochii, simţindu-i buzele apăsate peste ale lui.
Sus In jos
Andromeda Lydia Evans
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Lucky girl.   Sam Aug 25, 2012 6:12 am

Andro continua sa il sarute .Astepta ca el sa deie vreun semn ca sa se opreasca .Deschise ochii isi trase usor capu in spate apoi il saruta din nou ca si un multumesc.
Si ce parere ai ?Ti-a placut?Simpti ceva pentru mine ?Daca nu de ce mai sarutat ?
Ii dadu o imbratisare apoi se ridica si se cufunda in ganduri .Oare a facut bine ce a facut daca ii scapase un lucru .se gandi ea.
Mai bine o las balta ca ori si cum nu are nici un sens ....Tu nici nu ti la mine. pufni apoi incepu sa planga .Se duse din nou la marginea lacului stand ghemuita ,asteptand o imbratisare ,astepta un raspuns afirmativ ,vroia ca si ceilalti sa simpta acelasi lucru pentru ea.Se simptea vinovata ,trecu prin multe si vroia si ea un sprijin si totdeauna dadea gres.Ii duse mana la fata isi sterse lacrimile care curgeau acum siroaie.Se simptea ca un copil care a facut un lucru foarte gresit si nu stia cum sa deie inapoi.
Ma doare sa vad cum toti ma resping ma doare sa vad cum toti vreti sa ma ocoliti ,am si eu sentimente si crede-ma ca nu sunt suparata pe tine dar ....eu te plac.....
Se apleca apoi in fata ca sa poata sa isi deie cu putina apa pe fata pentru a se putea racori .

Sus In jos
Andromeda Lydia Evans
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Lucky girl.   Dum Aug 26, 2012 1:23 pm

Se mai uita odata in fata apoi se intoarse catre el.Se incalta se duse la el in saruta pentru ultima oara .Lacrimile inca ii curgeau si ii parea rau ca asa avea sa se sfarseasca dar asta e gandi ea.Isi trase capul catre el il mai saruta inca o data si ii spuse .Sper sa nu uiti aceasta zi .Ii dadu o imbratisare si se duse direct spre salcie fara sa mai intoarca capul.Fie cum o fi gandi ea.Incepu sa fuga pana la castel tinandu-si mainele la ochii.Nu ii pasa ca dadea peste oameni vroia doar sa ajunga in camera sa pentru a se putea pune in pat.Ajunsa in camera dadu totul pe jos isi arunca incaltarile unde putea si roba apoi se tranti in pat.Incepu sa planga tare in aceea zi nu vroia sa mai iasa afara din camera.Se duse la flafy o lua din colivie o pupa apoi ii dadu drumul in camera insa pasarea venise langa ea si incepu sa se frece de ea.Se uita pe perete acum era ora 6 toate fetele erau in sala cea mare insa ea nu vroia sa se duca .Isi puse capul pe perna se ghemui apoi adormi.

Sus In jos
Alexander Fahrt
Director
Director

MesajSubiect: Re: Lucky girl.   Dum Aug 26, 2012 11:19 pm

Topic Closed!

Andromeda ~> 80 Puncte
Edward ~> 60 Puncte

MesajSubiect: Re: Lucky girl.   

Sus In jos

Lucky girl.