Magical Tale
Magical Tale s-a mutat pe http://z13.invisionfree.com/Different_Magic/index.php

P.S. Stiu ca vrei!

AcasaFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Douce réalité

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Alexander Fahrt
Director
Director

MesajSubiect: Douce réalité   Sam Aug 25, 2012 3:53 am

Afara ploua . Alexander era in turnul cel mai inalt al castelului pentru as pune gandurile in ordine . Din turnul acela se vedea si cel mai departat fulger si se putea auzi cel mai zgomotos tunet . Cobori din turn pe scarile abrupte ale castelului si pleca spre lac , pentru a se relaxa . Ii placea atat de mult ploaia ! Peisajul lacului cand ploua era pur si simplu mirific . Era , poate , unul din cele mai frumoase locuri de la Hogwarts . Ajunse langa lac si se aseza jos , privind cum rasare luna . Auzi un fosnet si isi intoarse capul , dupa sunet . Se uita si vazu o silueta . Se ridica si merse spre ea . Isi ridica bagheta si zise :
    - Ai iesit la plimbare vad , dar cine esti tu ?

Director
Director

MesajSubiect: Re: Douce réalité   Sam Aug 25, 2012 5:18 am

• Își trecu degetele prin părul lung și șaten,apoi își aranjă cămașa albă, luându-și roba pe ea. Se sufoca între cei patru pereți ai biroului, așa că era hotărâtă să iasă afară, chiar dacă ploua. Pe Alexander nu-l văzuse toată ziua, așa că habar nu avea pe unde era ca să-i spună că iese. Știa însă că acesta nu o va căuta decât dacă era ceva important. Trase aer în piept și ieși din castel, simțind picăturile rece de ploaie atingându-i chipul. Pașii o purtară spre lac. Acolo se simțea cel mai bine. Încă de când era elevă obișnuia să-și petreacă timpul acolo. Tresări când auzi o voce și îl recunoscu pe Alexander.
    -Liniștește-te, eu sunt, rosti cu o voce calmă și se apropie de el. Își dădu părul ud pe spate și îl privi, schițând un mic zâmbet în colțul gurii.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Alexander Fahrt
Director
Director

MesajSubiect: Re: Douce réalité   Sam Aug 25, 2012 9:26 am

Alexander rasufla usurat si lasa bagheta jos . Se uita in ochii Katharinei si zambi . Baga bagheta in buzunar si ii zise:
    -Hei , unde ai fost toata ziua ? Mi-a fost dor de tine .
    Alexander rosii si se apropie mai mult de Katharina . Se gandi daca sa ii zica sau nu . Se uita in buzunar si era nelinistit , nu stia daca va fi de acord , sau nu . Isi duse mana la ceafa . O privea pe Katharina cu atata timiditate , era prima oara cand se intampla asta.
    -Eu as vrea sa iti spun ceva , zise Alex dupa care isi puse mana pe cap .

MesajSubiect: Re: Douce réalité   

Sus In jos

Douce réalité
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magical Tale :: Hogwarts :: Imprejurimi-
Mergi direct la: