Magical Tale
Magical Tale s-a mutat pe http://z13.invisionfree.com/Different_Magic/index.php

P.S. Stiu ca vrei!

AcasaFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

New day new friend

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Andromeda Lydia Evans
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: New day new friend   Sam Aug 25, 2012 5:51 am

New day new friend
Andromeda &Iris
Se plimba dintr-un capat in altul al coridorului ,plictisindu-se singura se mai pune pe banca care era rezemata de perete.Se duse in sala mare sa vada daca era cineva acolo in aceea seara Andromeda era de servici trebuia sa pazeasca castelul dintr-un capat in altu avea grija ca totul sa fie perfect sa nu fie nimic lasat la indemana trecea pe langa camerele fiecariei case.Apoi se gandi ca ar trebui sa isi iei o carte ca sa o poata citi pana cand se va lumina.Andro se indrepta spre camera da inainte de toate se duse putin la baie pentru asi face parul.Isi trecu mana prin par apoi se apropi din ce in ce mai mult de oglinda vazand cum cearcanele ei se tot maresc de la stres.Se sterse pe la ochii ii trecu din nou mana prin par apoi isi puse gluga pe cam si se hotar sa mearga spre casa.Ajunsa acolo lu carte si cobor inapoi .Incepu sa citeasca era fascinata dar linistea fuse intrerupa de cativa pasi care se apropiau de ea .

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Iris J. Kim
Anul 1
Anul 1

MesajSubiect: Re: New day new friend   Sam Aug 25, 2012 7:12 am

Simţea cum capul îi pulsează cu putere şi, dacă n-ar fi ştiut că nu se poate, ar fi putut să jure că urma să explodeze din secundă în secundă. Faţa îi era ascunsă în palmele-i micuţe, care acum tremurau, şi înafara dăţilor în care se foia, pentru a nu amorţi, nu se mişca. Stătea încremenită pe marginea patului de jumătate de oră şi starea nu i se schimbase mai deloc, cel puţin nu în bine. Oftă adânc şi , cu greu, se ridică în poziţie verticală. Murmură ceva nemulţumită, probabil o înjurătură, şi se sprijini cu o mână de perete , iar cu cealaltă îşi masă tâmplele zvâcnind. Trase aer în piept, bucurându-se de răcoarea adusă de briză pe fereastră, apoi, încet şi cu grijă părăsi camera. Îşi dădu ochii peste cap şi blestemă în şoaptă pe cel care pusese scările acelea în spirală în turn. Tocmai ce îi lipsea în acel moment!

Pe coridoarele goale paşii îi răsunau obraznic de tare, în comparaţie cu liniştea din jur. Era conştientă, sau cel puţin aşa credea, că şansele de a fi prinsă nu sunt în favoarea ei, însă trebuia neapărat să iasă afară. Simţea că se sufocă în castel.
Îşi ridică cu greu privirea când auzi glasul şi realiză că nu este singură şi zâmbi -sau cel puţin încercă să zâmbească- vinovată.
- Mă scuzaţi... Trebuie să ies afară. Murmură, pe un ton calm. Nu mă simt bine. Continuă apoi, ştiind că nu i se va da aprobarea pur şi simplu.

Andromeda Lydia Evans
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New day new friend   Sam Aug 25, 2012 10:23 am

Andro isi ridica capul din carte si se uita la fata mirata ."Oare ce o fi pati ar trebui sa o ajut."se gandi ea .
-Stai sa te ajut ,ai grija sa nu cazi .Andro o lua pe fata de umar si o conduse afara .
-Aici e mai bine pentru tine.Deci zimi si mie ce ai patit ce ai luat .Ia o gura de aer poate asa te vei simpti mai bine.
Andro se uita cam speriata la ea sperand sa nu fie ceva grav pentru a nu chema ajutoare.
Dar cum te cheama ?
Se aseza jos asteptand un raspuns de la fata.

Sus In jos
Iris J. Kim
Anul 1
Anul 1

MesajSubiect: Re: New day new friend   Sam Aug 25, 2012 12:38 pm

În timpul în care aşteptă răspunsul profesoarei, nu ştiu cum reuşise să rămână în picioare într-o poziţie perfect dreaptă. Acum nu mai era doar durerea aceea insuportabilă, o ameţeală îngrozitoare o cuprinsese. Îşi ţinea ochii în pământ, cu greu deschişi, pentru că de fiecare dată când îşi ridica privirea vedea coridorul învârtindu-se şi simţea că pământul îi fuge de sub picioare. Patetic, ştia.
Simţi ca prin vis mâna profesoarei apucând-o de după umăr şi o urmă mecanic, fără a ştii cu adevărat ce face. Îşi închisese ochii de cum se sprijinise de aceasta , bazându-se în totalitate pe ea. Ah, cât de mult şi-ar fi dorit să adoarmă pur şi simplu şi să scape de tot. Însă ştia că nu putea, şi că, oricum somnul nu-i aducea decât un alt coşmar.
- Nu am luat nimic. Clătină categoric din cap, apoi făcu o pauză, în care luă o gură mare de aer proaspăt şi rece. Am...am avut un coşmar, apoi când m-am trezit eram în starea asta jalnică.
Nu vedea clar unde este, însă nu aşteptă o altă aprobare şi se aşeză - mai bine zis trânti- pe iarba uşor umedă. Îşi simţea corpul greu.
-Iris, Iris Kim. rosti, după ceva vreme.

Andromeda Lydia Evans
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: New day new friend   Sam Aug 25, 2012 9:34 pm

Se mai intampla.
Si incepu sa rada .
O patesc si eu mereu,cred ca la tine e prima oara.
Se uita la ea iar dupa isi duse mana in par pentru al zbarli putin.
Hmm frumos nume .Andromeda Evans incantata de cunostinta.Viitoarea ta profa de Farmece daca te vei inscrie la cursuri .
Si incepu sa zambeasca.
E putin cam frig pentru o noapte ca asta.
Si isi trase roba mai bine pe ea.
Si ce in casa esti ma Iris , si anul ?
Intreba Andro timida .
Nu mi-am mai facut de mult prieteni.Hai sa mergem inapoi in castel ca sa putem povesti.
Se intoarse catre ea si ii intinse mana.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: New day new friend   

Sus In jos

New day new friend
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magical Tale :: Hogwarts :: Coridoare-
Mergi direct la: