Magical Tale
Magical Tale s-a mutat pe http://z13.invisionfree.com/Different_Magic/index.php

P.S. Stiu ca vrei!

AcasaFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

And I came back here to start again

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Wu Jaque Kristopher
Anul 1
Anul 1

MesajSubiect: And I came back here to start again   Sam Aug 25, 2012 6:32 am

Cu privire fixata spre tablourile expuse pe coridor ,continua sa mearga pana ce va ajunge la destinatia dorita sau pana ce va ajunge unde mintea sa ii spunee.Daca ar fi sa se ia dupa dansa ,ar ajunge direct la sora lui vitrega acasa .Facuse o piruieta privind cu o privire apatica tablou din fata ,stramband subit din nas ,pentru a nu lasa la suprafata parerea sa despre tabloul acela ,pe care il vedea intr-o oarecare masura hidos.Cine era el sa comenteze ,isi azvarli mainile in buzunarele de la pantaloni ,continundu-si mersul impiedicat pana la bucatarie.
Era cam devreme pentru ai fi foame,dar cum era un pofticios ,avea o slabiciune pentru dulciuri ,nu orice ii satisfacea papile gustative ,care erau rafinate.
Ajuns in bucatarie ,se aseza pe unul dintre scaune ,leganandu-se pe picioarele din spatele scaunului ,asteptand ca cineva sa vina si sa il trateze cum se cuvine ,chiar daca acest lucru nu ii se cuvenea in momentul de fata mai ales la statutul lui.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Andromeda Lydia Evans
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: And I came back here to start again   Sam Aug 25, 2012 6:54 am

Astepta sa se faca ora 7 ca sa poata pleca spre mare sala unde se tineau festivitatile .Isi lua roba isi saluta colegele ,il pupa pe cap pe Flafy.Apoi o lua agale catre mare sale da mai inainte de asta se duse la baie sa vada daca cearcanele de seara trecuta se duse.Inca avea ochii mari si maronii de la atata oboseala.Se freca bine la ochii apoi isi trecu mana prin par isi puse gluga si merse direct spre marea sala.Impise cu putere usile pentru a se deschide cu greu misca usa din locul ei.Geamurile erau deschise iar ceasul de pe perete arata acum ora 7:30 in sala incepu sa fie frig .Vantul adie prin sala si incepu sa fie curent ,dandui lui Andromedei jos gluga.Il vazu pe Kristopher si se gandi sa il salute si sa iei loc langa el.
Buna Kristopher ma mira faptu de cum esti aici.Mhmm ce pofta de ciocolata ma prins vrei si tu Se uita la el si incepu sa zambeasca .

Sus In jos
Wu Jaque Kristopher
Anul 1
Anul 1

MesajSubiect: Re: And I came back here to start again   Sam Aug 25, 2012 12:05 pm

Se auzi niste pasi, dar nu baga de seama ,ce i-ar pasa lui ,oricine ar veni este doar o simpla persoana pentru maretia sa Kristopher, care era un ipocrit avand curajul sa spuna ca este mai presus ca alti ,cand este exact ca celelate persoane,dar totusi era diferit ,pe furis isi muta privirea pentru a vedea bine cine decise sa ii strice linistea .Pe usa isi facuse aparitia o tanara domnisoara cu parul bucalat de culoare aurie ,in sinea lui isi spuse: Draguta fata. privi spre ceea care se aseza langa acesta .
Daca era sa aleaga intre a se ridica pentru a-si cauta singur ceva dulce prefera oferta tinerei ,chiar daca din vedere nu parea a fi pe gustul sau .Fara a da dovada de maniere isi apropie gura de ciocolata tinerei cu parul bucalat ,muscand infomentat din ea .
Era mai buna decat se astepta ,o avea ceva secret in ea sau poate era din cauza fetei care statea langa el .Cumva ii stia numele acestuia ,deci trebuia si el sa fie mai dragalas cu ea si macar sa incerce sa lase orgoliul aruncat pe geam afara.Oarecum culoare sa palida si structura armonioasa a trupului ii aducea aminte de ceea de care fugise .
Este o surpiza sa ma vezi pe aici ?cum de se mira ca era el aici ,defapt si el se intreba oare ce facea aici .Il mai apuca si pe acesta poftele si mofturile ,dupa atatea ore de gandit ,oricum nu facea prea multe lucruri intr-o zi .
Sus In jos
Andromeda Lydia Evans
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: And I came back here to start again   Sam Aug 25, 2012 12:26 pm

Andromeda se uita uimita cum el se incumeta sa muste din ciocolata ei. Dar era fericita ca poate sa ii daruiasca si altor persoane din ce avea ea.Ii zambi usor .Se ridica asupra lui si ii dadu un pupic pe frunte in semn de multumire..Apoi asculta cu atentie vorbele care ieseau din gura lui.Andro statea sa se gandeasca "cine o fi el oare lam mai vazut "statea ingandurata asteptanduse la un raspuns din partea sa .
Te cunosc ?Da e o supriza .Sa ma prezint eu sunt Andromeda si voi fi viitoare ta profesoara de farmce.Daca te vei inscrie la cursul meu.Pe fata lui Andromeda se afisa un zambet tamp.Se uita la el apoi isi duse gura catre ciocolata din care a muscat el.Mai vrei mie mi se pare tare gustoasa ?!Deci cu cine am de a face?A da si imi pare bine de cunostinta!Andro se rataci prin ganduri si incepu sa se balbaie .Se uita din nou la ceas care ticaia din ce in ce mai repede.Of timpul asta ce repede trece.Luand din nou o gura de ciocolata ,asteptand raspunsul lui.

Sus In jos
Wu Jaque Kristopher
Anul 1
Anul 1

MesajSubiect: Re: And I came back here to start again   Dum Aug 26, 2012 3:41 am

Profesora ,asa deci cunoscuse o profesoara ,putea fi un nesimtit sa isi faca pile la ea dar prefera sa nu faca asta ,oricum ce va rezolva nimic ,caci daca va incerca sa o faca sa credea ca este inebunit dupa ea ,precis vor veni o gramada de responsabilitati.Isi aranja suvitele de par ,dupa ce o privi intr-un mod lasciv pe profesoara sa defapt el mai mult o vedea ca pe o femeie decat o profesoara .
Si nu va-ti plictisit de viata monotoma ?trecandu-si degetul mare peste buza de jos ,dupa aceea observand cum isi duse cicolata la gura ,o bucata te ducea in rai ,poate .
Cu cine avea de a a face ,ohh dar daca ii zicea strica surpirza ,mai bine o lasa sa afle ,decat sa i zica el ,totul era un secret ,si era mai bine ca o persoana sa afle singura sau mai bine zis sa afle pe propia piele cine este el cu adevarat.
Cu cine ai de a face,mai bine afla singura se ridica de pe scaun ,rotindu-se spre acesta ,pundnu-si degetele sub barbia sa ,ridicandui-o putin ,privindui ochii de un albastru intens ,apropindu-si chipul de al sau ,si soptindu-i Mi-ar face placere sa particip la cursul dumneavoastradepatrandu-se de acesta ,si asezandu-se la locul sau ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.
Sus In jos
Andromeda Lydia Evans
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: And I came back here to start again   Dum Aug 26, 2012 5:06 am

Andromeda se uita uimita la gesturile pe care le facea acesta.Eu sa ma plictisesc de viata asta ?Glumesti mie una mi se pare distractiva cateodata am si eu de cine rade .Sunt unele persoane care totusi poti sa iti bati joc de ele.O amuza foarte tare intrebare pusa de el .Si la tine cum merge ,cred ca abea astepti sa iesi de aici nu ?Adica na sunt plictisitori anumiti oameni .si incepu sa rada.Cand vazu ca el se apropia de ea se bloca instantaneu .Ii privi ochii lui negri ,ii placeau la nebunie .Dupa ce se aseza jos ,Andromeda ii zambi ,si ii zise .Pai nu vrei tu sa imi zici ca poate asa ar fi mai bine.Nar mai trebuie sa intreb lumea si poate ca ceilalti imi vor zice ceva de rau despre tine ,si asta nu va fi in favoare ta .Deci tu alegi. Ii zambi scurt ,si inghiti si ultima bucatica de ciocolata pe care o mai avea.Se mai uita prin sala sa vada daca mai veni cineva dar remarca ca erau doar ei doi si ghicoti.Se uita la el si isi puse mainile peste a lui apoi ii trase scaunul incat el sa fie fata in fata cu ea.Deci imi zici ?Daca nu esti deacord sa imi zici atunci nu vei mai primi nici o recompensa.Si incepu sa rada.

Sus In jos
Wu Jaque Kristopher
Anul 1
Anul 1

MesajSubiect: Re: And I came back here to start again   Dum Aug 26, 2012 5:25 am

O privi pe acesta fara a schita vreun sentiment ,genial raspuns ,dar din pacate el nu radea de ceilalti ii folosea ca pe propile marionete.Defapt era mai mult amuzant de ce puteau scorni despre el ,pacat ca pentru persoana lui erau nimicuri .
Dar este mai amuzant sa auzi ce au alti de spus despre tine chiar daca uneori iti lasa un gust amarIncepuse acesta sa rada ,si el statea si o privea ,de ce avea sa zica.Nu isi va lasa deoparte orgoliul si nici nesimtirea fara cusur nici in fata unui profesor ,din pacate asa era el si nu putea nimeni sa il schimbe.
Observa actiunea fetei ,ca altcumva nu o vedea el pe acesta ,deci acum statea fata in fata cu el ,crezand ca are un efect acest lucru ,isi trecuse piciorul drept peste cel stang ,incrucisandu-si barte ,privind-o inistent pe domnisoara profesoara.
Acum parea a fi superior dupa pozitia in care statea ,bretonul lui destul de lung se strofocase usor .
Si daca recompensa ta nu ma va satisfaceatunci ce avea sa ii dea in schimb ,nu umbla el dupa recompense mici ,si daca vroia sa ii dea note pe ceea ce spunea despre viata lui ,sa uite ,considera acest lucru demn de mila ,si avea sa o vada cu ochi rai.
Nici dupa cateva minute privirea lui nu se muta ,dar daca era sa recunoasca ,parea afi o femeie frumosa ,nu mai vazuse asa ceva pana acuma,din pacate persoana lui artagoasa nu il lasa sa recunoasca.
Sus In jos
Andromeda Lydia Evans
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: And I came back here to start again   Dum Aug 26, 2012 12:35 pm

Lasi de asteptat.Si nu e orice recompensa ,si vad foarte bine cu ce ochii ma privesti tu...Ma placi cumva ?De acum nu prea ii mai placea felul in care se purta acesta daca avea sa discute cu aceasta sa nu mai fie atat de artagos gandi ea.Bine daca nu vrei sa imi spui atunci nu e nimic ,dar chiar iti va placea recompensa dar nu prea vrei sa o primesti dupa cum se vede .Se apropie de el acum statea cu mainele pe genunchi si se uita in ochii baiatului .Hmmm.pufni ea.Isi duse mana in parul lui si il dadu la o parte Asa arati mai bine.Apoi se duse cu fata din ce in ce mai mult de fata acestuia.Pacat ca tu nu vrei recompensa e o pierdere pentru tine Isi trase usor capul incat sa ajunga cu buzele de obraji lui ,se impinse putin in fata si ii dadu un sarut.Apoi il privi in ochii si ii zise .Si ai de gand sa imi spui sau ar trebui sa te rog frumos ?Il privi in ochii apoi isi puse mana pe mana lui .

Ultima editare efectuata de catre Andromeda Lydia Evans in Lun Aug 27, 2012 12:30 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Wu Jaque Kristopher
Anul 1
Anul 1

MesajSubiect: Re: And I came back here to start again   Dum Aug 26, 2012 10:48 pm

Lasa el de asteptat ?Auzi ultimele cuvinte ,isi inchise ochi ,oftand .Era interesant sa vada cum aceasta incepea sa isi creeze o parere despre el,ce-i drept nu era una foarte buna dar cine era el sa o contrazica.Poate ca nu e asa dar ii se pare destul de interesant cand cineva spune ca este cum este iar dupa ce ii va asculta si varianta lui ,isi va da seama cat de adevarat este ceea ce a spus despre el.
Chiar ii va placea recompensa ,dar de ce insita atat pe acest lucru ,nu mai era un copil prostanac ,putea sa ii spuna direct ce vrea ,nu sa il tot abureasca cu aceea recompensa.
Vazu-se cum ii dase bretonul din fata , putea spune ca era oarecum satisfacuta de ceea ce facuse .Isi tinea mainile pe genunchi ,privind-o fara nici o expresie ,aratand mai degraba ca un mort. .
Auzi cuvintele spuse de acesta ,se trezi brusc ,scuturandu-si putin capul ,parca tocmai dormise ,dar nu era asa ,fusese doar captat in jocul de tensiunea ce era intre ei.Find surprins de gestul acesteia ,isi duse mana la obraz ,realizand ca tocmai i-a fost sarutat ,ducandu-si mana la frunte si aplecandu-si bland capul.
Ai destul timp sa afli mai multe despre persoana mea,si ce fel de elev sunt eu.zambi in coltul guri,ea nu il intelegea prea bine dar avea si ea dreptate cu el intr-o anumita privinta.
Dar daca chiar vrei sa stii ceva despre mine,iti pot spune ca nu intotdeauna sunt ceea ce par. poate fi un elev retras caruia pare sa nu ii pese de prea mult,dar era el un astfel de elev oare sau doar era imaginea creata de el pentru persoanele din jur.
Sus In jos
Andromeda Lydia Evans
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: And I came back here to start again   Lun Aug 27, 2012 12:27 am

Andromeda asculta fiecare cuvant a lui ,incepea sa se emotioneze, vedea ca persoana din el nu era asa cum pretindea .Il vazu cum isi lasa capul in jos, Andro devenea din ce in ce mai timida stia ca el nu era un baiat rau si ca are un suflet foarte mare.Incepea sa tina la el ca la o persoana draga .Se ridica de pe scaun si se duse sa ii deie o imbratisare.Scuza-ma ca te fortez da mai facut curioasa , si pana la urma par ca un copil de doi ani , zicand ca iti dau recompensa.Chiar imi pare rau daca ti-ai facut o parere rea despre mine.Dar sincer mai facut curioasa si pe langa asta ai zis ca eu te cunosc .Chiar imi cer scuze.Si se duse sa il sarute parinteste pe frunte.Apoi isi relua pozitia de dinainte. Ii lua mana lui in intra a ei si io stranse usor apoi si-o duse catre fata acesteia , apoi ii duse si celalalta mana catre fata ei.Stand si se uitandu-se in ochii lui mari si negri .

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: And I came back here to start again   

Sus In jos

And I came back here to start again
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magical Tale :: Hogwarts :: Bucataria-
Mergi direct la: